Suudi Arabistan’ın şeytani imparatorluğu Batı’nın gerçek düşmanı – Yasmin Alibhai-Brown

US President George W. Bush dances with a sword with Prince Salman bin Abdul Aziz (R), the brother of the Saudi king and Governor of Riyadh, during their tour of the Murabba Palace and National History History Museum in the Saudi capital, 15 January 2008. Bush holds a second day of talks in Saudi Arabia after his administration announced it was taking the first steps in a multi-billion-dollar arms deal with the kingdom. AFP PHOTO/JIM WATSON

Çeviren: Serap Güneş

“Planlayıcılıktan finansörlüğe, kadrolardan erlere, ideologlardan amigolara kadar; Suudiler terör zincirinin her seviyesinde etkinler”

27 Eylül 2015

İran; İsrail ve Amerika tarafından ciddi şekilde güvenilmez bulunuyor. Kuzey Kore nükleer sırlarını saklıyor ve dengesiz, tehlikeli bir adam tarafından yönetiliyor. Vladimir Putin’in egemenlik alanını genişletmeye yönelik hırsı, demokratik ülkelerde alarm zilleri çaldırıyor. En yeni tehlike ise IŞİD; İslamcıların vahşi çocuğu, tüm dünyayı şoke etti. Ancak bu listenin en tepesinde Suudi Arabistan olmalı, listedekilerin herhangi biri kadar dejenere, kötücül, acımasız ve güçlü.

İnsanın ağzı gerçekten açık kalıyor. Suudi Arabistan’da iki günde bir insan idam ediliyor. Ali Muhammed el Nimr, kısa bir süre sonra Arap baharı sırasında demokrasi yanlısı bir protestoya katıldığı için kafası kesilip ardından çarmıha gerilerek idam edilecek. O zamanlar sadece bir çocuktu. Blog yazarı Raif Bedevi, sırf demokrasi çağrısı yaptığı için, 10 yıl hapis ve 1000 kırbaç cezası aldı. Geçtiğimiz hafta, 769 inançlı Müslüman, Hacca gittikleri Mekke’de hayatını kaybetti. Yöneticiler önce bunun “Allah’ın takdiri” olduğunu söylediler, sonra da ölenleri suçladılar. Mekke bir zamanlar sadelik ve maneviyat şehriydi. Bugün artık paragöz Suudiler, tarihsel mekânları dümdüz edip, şehri para basacak oteller, gökdelenler ve alışveriş merkezleri ile bir İslam Las Vegas’ına dönüştürmüş durumdalar. Artık yoksulların gücü Hacca gitmeye yetmiyor. Emniyeti sağlamak için sayıların kontrol altında tutulması gerekli ama bu kârlarının azalması olur! Ziyauddin Serdar’ın Mekke hakkındaki dokunaklı kitabı Kutsal Şehir, İslam’ın en kutsal mekânına nasıl kastedildiğini anlatıyor.

Daha da kaygı verici olanı, ölümcül Suudi etkisinin hızla ve hiçbir engelle karşılaşmaksızın yayılıyor olması. Kral Salman, geçtiğimiz haftalarda ülkeye ulaşan çoğu Müslüman olan sığınmacılar için Almanya’da 200 cami inşa etmeyi teklif etti. Onların yerleşip hayat kurması veya temel ihtiyaçları için tek kuruş sunmadı, varsa yoksa Vahabi camiler, gizli Suudi haçlı seferinin Truva atları. Vahabiliğin boy verdiği yerler olan sayısız İslam okulu da artık küresel bir marka haline geldi. Bu okullar kalpleri ve zihinleri küçük ve şüpheci yapıyor, Müslümanları Müslümanlara düşman ediyor, modernistlerin altını oyuyor.

Bir Fransız neo-muhafazakârı olan merhum Laurent Murawiec 2002’de şunları yazmıştı: “Planlayıcılıktan finansörlüğe, kadrolardan erlere, ideologlardan amigolara; Suudiler terör zincirinin her seviyesinde etkin.” Murawiec’in politikaları tiksindiriciydi fakat gözlemleri isabetli. 11 Eylül saldırganlarının çoğunun Suudi olduğunu hatırlayın; el Kaide hiyerarşisi de öyleydi.

11 Eylül’ü izleyen 14 yıl içinde, Suudiler daha saldırgan, kültür savaşını kazanmaya daha kararlı hale geldiler. İslami örgütlere ve operasyonlara para akıttılar, kadınları ve çocukları boyunduruk altında tutan cezalandırma doktrinlerini yaydılar ve liberal değerleri ve demokrasiyi lanetlediler. Yemen’de binlerce sivilin canını alan ve çok daha fazlasını zor koşullarda yaşamaya mahkûm eden zalim bir bombalama kampanyasını sürdürüyorlar.

Öyleyse egemen düzenimiz bu şeytanın görünmez elini durdurmak için ne yapıyor? Hiç. Kraliyet ailesi, onu takip eden yönetimler, vekiller, epeyce kurum ve insan, Suudi egemen kastına yapışmış durumda. Bu rejime dair hiçbir açıklayıcı TV programına denk gelmedim. Pek de iyi bir şey olmadığını biliyoruz ama bunun kanıtları saklanıyor. Bazı yazarlar bu dalkavukluk kumpasını kırmaya çalıştılar. Craig Unger’ın kitabı House of Bush, House of Saud, 2004’te yayınlandı. Makul hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde, Suudi Arabistan’ın uluslararası terörizmin komuta merkezi olduğunu ve Bush ailesinin bu rejimle olan uygunsuz ilişkilerini ortaya koydu. Birçoğumuz ortaya çıkan gerçeklerin Richard Nixon’ın söylediği yalanları ifşa eden gazeteciler Carl Bernstein ve Bob Woodward’unkilerden daha çok ses getirecek cinsten olduğunu biliyorduk.

Bu ölümcül düşman bizi yönetenler tarafından sindirilmeyecek veya durdurulmayacak. Liderlerimiz ne döndüğünü biliyorlar. O zaman ne yapıyorlar? Küçük insanlarla uğraşıyorlar. Hükümetin Önleme programı, şimdi eğitimcileri genç “radikalleri” izlemek ve onları genç yaşta yola getirmekle görevlendiriyor. Bugüne kadar 4000 genç Müslüman programa dahil edildi. Biri üç yaşındaydı. Mayıs ayında, genç bir Müslüman öğrenci, “eko-teröristler”den bahsetti diye IŞİD’i destekleyip desteklemediği konusunda sorguya alındı. Akademisyenler, avukatlar, doktorlar ve hemşireler de ulusun ajanları olma beklentisi ile karşı karşıya. Staffordshire Üniversitesi öğrencisi Muhammed Ömer Faruk, kütüphanede Terör Çalışmaları adlı bir kitabı okuduğu için geçtiğimiz hafta terör suçlamasına maruz kaldı. ABD’de 14 yaşındaki Ahmet Muhammed, okula ev yapımı bir saat götürdüğü için tutuklandı. Batı, öyle görünüyor ki yalnızca bazıları için özgür. Ve Müslüman olmak bir suç.

Aşırılıkçılık ciddi bir sorun. Batılılaşmış, liberal Müslümanlar; ateşli, düşmanca duygularla dolu genç Müslüman zihinleri etkilemeye çalışıyorlar fakat büyük oranda etkisizler. Liderlerimiz, İslami beyin yıkama ve enfeksiyonun kaynağı olan Suudi Arabistan’la yüzleşmeyecekler. Petrol ve silah satışı ile gelen kârlar nedeniyle bunu yapmayacaklar. Asıl hainler siyasi ödlekler ve ahlaksız paragözler; ulusal güvenliğe, vatanseverliğe ve birliğe karşı gerçek tehdit onlar. Bu suçlamaya nasıl yanıt verecekler?

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s