Yeni Kara Panter lideri: Siyahlar beş Güney eyaletine göç etmeli, ‘ülke içinde ülke’ kurmalı

Black-Panther-Kevork-Djansezian-Getty-640x480Breitbart Özel Haberi, 10 Temmuz 2016, Aaron Klein

Çeviri: Barış Satılmış

Halkın Yeni Kara Panter Partisi ‘ulusal savunma bakanı’ Babu Omowale, grubu ile müttefik örgütlerin, “ülke içinde ülkede kendi hükümetlerini kurmaya” odaklandığını söyledi.

Omowale, Aaron Klein’ın radyo programında Pazar akşamı yayınlanacak bir röportaj için konuştu.

Omowale röportajda beş eyaletin “siyah ulusa” ait olduğunu iddia etti: Louisiana, Mississippi, Güney Carolina, Alabama ve Georgia.

Devrimci şunları söyledi: “Bu eyaletlere göç etmeye başlamalı ve ekonomilerinin kontrolünü ele almalıyız. Siyahlar buralara taşınırsa beyazlar kesinlikle buralardan başka yerlere taşınırlar. Bu yüzden bizim için ülke içinde kendi ülkemize sahip olmak zor bir süreç değil.”

Omowale, adını Kara Panter Partisi kurucusu Huey P. Newton’dan alan siyah silahlı savaşçı grubu Huey P. Newton Silah Kulübünün kurucularından aynı zamanda. Haberlere göre Dallas’daki saldırgan Micah X. Johnson, Huey P. Newton Silah Kulübüne “sempati duyuyordu” ve Omawale, Johnson’u Dallas’taki siyah topluluk organizasyonlarından tanıdığını söyledi.

Muhabirin grubun nihai hedefinin ne olduğunu sorması üzerine Omawale şöyle yanıt verdi:

Son hamlemiz kendimize ait topraktır. Son hamlemiz ulus içinde ulusta kendi hükümetimizdir. Louisiana eyaletini alacağız, Mississippi eyaletini alacağız, Güney Carolina eyaletini alacağız, Alabama eyaletini alacağız ve Georgia eyaletini alacağız.

Sadece bu eyaletlere göç etmeye başlamalı ve  ekonomilerinin kontrolünü ele almalıyız. Siyahlar buralara taşınırsa beyazlar kesinlikle buralardan başka yerlere taşınırlar. Bu yüzden bizim için ülke içinde kendi ülkemize sahip olmak zor bir süreç değil.

Ancak Omowale şimdilik hedeflerinin daha kısa vadeli olduğunu söylüyor:

Kendimizi Amerika Birleşik Devletleri’nden tamamen ayırabilmemizin bir yolu yok ve bunun farkındayız. Bize toprak borçlular, bize para borçlular, bize zararlarımızı borçlular ve bize tazminat borçları var. Bu devam eden bir süreç olacak. Şu anda söylediğimiz şey topluluğumuzda ekonomiyi bizim yönetmek istediğimiz. Siyahların parasını biz kontrol etmek istiyoruz. Giren parayı da çıkan parayı da.

Topluluğumuzda siyaseti kontrol etmek istiyoruz. Bir politikacı masaya o topluluğun iyiliği için bir şey getirmiyorsa bu insana oy vermeyeceğiz. Ve eğitimi kesinlikle kontrol etmek istiyoruz. Bizim eğitim değil aptallık sistemi dediğimiz, siyahların ABD’deki tarihini yalan yanlış öğreten bu sistemde insanlarımız ne öğreniyor? Bu yüzden eğitimi kontrol etmek istiyoruz.

Huey P. Newton Silah Kulübü, web sitesinde, “zaman içinde gelişerek düzenli Siyah Ordusuna dönüşmeyi” hedeflediğini söylüyor.

“Misyonumuz siyah insan kitlelerini kendi ihtiyaçlarına göre eğitmek,” diyor web sitesi. “Bu militan kültürle kendini koruma, kendini savunma ve kendi kendine yetmeyi içerir.”

“Özgürlük istiyoruz. Kendi özgür irademizi hayata geçirmek, topluluğumuzun ve SİYAH ULUSUN kaderini belirlemek için iktidar istiyoruz.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s