“Seks işi” gerçek iş mi? “Tokatlanmak/dövülmek/beş para etmez bir fahişe olduğunuzun söylenmesi iş ise… O halde evet, iştir”

Aşağıda seks ticaretinden hayatta kalanların sosyal medya ya da Share Your Story sayfamız aracılığıyla bize yolladığı birkaç #MeToo öyküsü yer almaktadır. Bu güçlü sözcükleri bizimle paylaşan herkese teşekkürler.

Anonim

“Seks işi” gerçek iş mi?

“Gerçek iş” prezervatif olmadan devam etmeyeceğiniz için 70 yaşında bir sarhoşla pazarlık yapmaksa… O adam saldırganlaşıyor ve parasını geri istiyorsa… İş, gelirinizin %50 ila %100’ünü pezevenklere vermeye zorlanmaksa… İş, hane içi istismardan dolayı polisten kaçan adamlarla seks yapmaya zorlanmaksa… İş rızanız olmadan filme alınmaksa… İş tokatlanmak/dövülmek/beş para etmez bir fahişe olduğunuzun söylenmesiyse…

O halde, evet, iştir.

Emma

İlk kez 14’ümde satıldım ve fahişelik 28’ime dek sürdü. Hayatımı hakikaten mahvetti. Fahişeliği bıraktıktan sonra kokain bağımlılığıyla mücadele ettim. Erkekler tarafından düzenli olarak anal tecavüze uğradım. Hala acı çekiyorum. Kokain kafamdaki çığlığı fiilen kesti.

Soho’daki bir genelevde her gün 5 ya da 6 kez bedenimin ihlal edildiğini kabul etmekte zorlanıyorum. Bugün 31 yaşındayım ve cinsel olarak işlevsizim çünkü bir erkek tarafından dokunulmak fikrinden nefret ediyorum.

Dana Levy

Zaman zaman alan hakkında bilgisi olmayan insanlar, fuhuş sektöründeki kadınların kriminalize edilmesine karşı çıkıyor ve kadınları desteklemenin yolunun fuhşu iş olarak tanımlamak olduğunu düşünüyor. Suçlu olmaktansa işçi olmak daha iyidir. Anlıyorum. İyi niyetli cehalet.

Tecavüze uğramak iş değildir ve bedensel ve cinsel istismar tartışmasına iş hukukunun terminolojisini uygulamanın bir faydası yok. Fuhuş yapan birçok kadın, özellikle İngilizce konuşmayanlar, bu kavramı [seks işi] KULLANMAZ.

Fuhşun terhanelerle aynı kategoriye ait olduğunu da düşünmüyorum. Terhanelerde koşullar meşru olmasa da işin kendisi meşrudur. Çalışma saatlerini azaltın, adil ücret ödeyin, güvenliği ve hijyeni arttırın, meşru çalışma ortamına sahip olursunuz.

Fuhuşta uygulamanın esası çürümüştür. Fuhuş lüks bir otelde günde sadece iki adamla meydana gelse bile birikimsel travmaya yol açar. Sadece koşullar değil, uygulamanın kendisi zararlıdır.

Josie

“Seks işi iştir” çizgisi kafama yatıyordu eskiden çünkü bana bunun alternatifi olarak sunulan tek çerçeve, “seks işi hiçbir şey yapmadan para kazanmaktır” ve “seks işi patolojik cinsel itkileri olan ahlaksız kadınlarca yapılır” idi.

Bunlara karşı elbette anında “seks işi iştir” kampına kaymıştım çünkü böylece “hayır, bundan zevk almıyorum, her işi olduğu gibi, bunu da para için yapıyorum,” diyebilecektim. “Bu benim için kink değil ve kolay da değil. Herkesin tiksinebileceği istismarcı yaşlı adamlardan tiksinmiyormuş gibi yaparak yapılan zor bir iş,” diyebilecektim.

30 yaşıma kadar birinin “Seks işi tecavüzdür. Adamlar mali olarak zayıf kadınlardan istifade ediyor ve onları istismar etmek için ödeme yapıyor” dediğini bir kez olsun bile duymadım.

Meselenin bu olduğunu, daha önce aklımın ucundan bile geçmemişti ama duyar duymaz anında hakikatin bu olduğunu anladım.

Anonim

Bir adamla buluştum. Sanırım o 37 ve ben 14 yaşımdaydım. İçinde para olan plastik torbayı yanıma bıraktı, işini gördü ve gitti.

Daha sonra torbaya baktım ve paranın hepsinin sahte olduğunu gördüm.

Onun gözünde beş para etmiyordum.

Chrissy

Hiçbir kıymetim yoktu, bu yüzden seks sektörüne geçmem kolay oldu. İlk başta kendini güçlenmiş ve kontrolü ele almış gibi hissettim. Parayı sevdim. Diğer kızları sevdim. Genelev sahibi bana özel ihtimam gösterdi, ben de salak salak özel olduğumu düşündüm.

O zamanki partnerim haftada altı gün beni işe bırakırdı. Kariyer seçimimim konusunda böylesine açık olduğu için bana gerçekten aşık olduğunu düşünürdüm.

Bir gece eskort olarak çalışırken, hık demiş babamın burnundan düşmüş bir adamın sikini emdiğimi hatırlıyorum. Geneleve dönünceye kadar yolda ağladım. Hasta, kirli ve utanç dolu hissettim.

Denetime sahip olduğuma dair hatalı algımın sönmesi uzun sürmedi. Kiminle sikişmem gerektiği ya da bunların beni nasıl sikmek istediği konusunda hiçbir tercih hakkım yoktu. Onların borusu ötüyordu. Bedenim artık benim değildi.

Defalarca bırakmaya çalıştım ama partnerim bir fahişe olduğumu ve hep öyle kalacağımı başıma kakıp durdu. Her seferinde geri döndüm. Parayı sevmişti. Uyuşturucuyu sevmişti. Onun için eve getirdiğim kızları sevmişti.

Nihayet genelevden kurtuldum. Ama artık kocam olan adam için hala fahişeydim. Tecavüzler evliliğimizde normal hale gelmiş çünkü hiçbir zaman başka seçeneğim olmamıştı.

Yirmi yıl sonra, şimdi, travma sonrası stres bozukluğumla, korkularımla ve altüst olmuş beynimle baş etmek zorunda olan harika bir adamla evliyim. Nadiren seks yapıyoruz çünkü bana hala istismar gibi geliyor.

Hiçbir zaman olmam gereken kişi olamayacağım çünkü birileri kontrolün bende olduğu yalanını bana sattı.

Siz de hikayenizi paylaşın

Seks ticareti içinde yer aldıysanız ya da daha az doğrudan biçimlerde bundan etkilendiyseniz ve hikayenizi anonim olarak paylaşmak isterseniz, şuradan bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Çeviri: S. Erdem Türközü

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s